Ajax tegen FC Utrecht in de finale van de play-offs: teamnieuws en verwachtingen
door Jurjen Idskes
Beide teams maakten een goede indruk in de halve finales
Ajax speelde in Volendam tegen FC Groningen. De bezoekers creëerden amper kansen en werden logischerwijs verslagen. Mr. 1-0 Davy Klaassen zorgde voor de openingstreffer. In de tweede helft voegde Jorthy Mokio daar een fraaie treffer aan toe.
FC Utrecht leek het aanvankelijk ook niet lastig te hebben met SC Heerenveen in de Galgenwaard. De thuisclub sloeg in het kwartier na de rust 3 keer toe en stond 3-1 voor. Maar door een tegendoelpunt een kwartier voor tijd werd het toch nog even spannend. Uiteindelijk won FC Utrecht de wedstrijd terecht met 3-2.
Lees onze uitgebreide voorspelling voor Ajax – FC Utrecht
De onderlinge resultaten tussen Ajax en FC Utrecht
De Amsterdammers en de Domstedelingen hebben een lange en felle rivaliteit. De recente onderlinge resultaten laten zien dat FC Utrecht vaak aan het langste eind trekt. Zo won de club de laatste 3 ontmoetingen, waarvan met 4-0 in april 2025.
Het is al meer dan 2 jaar geleden dat Ajax van Utrecht wist te winnen. Sinds 2010 stonden Ajax en FC Utrecht 35 keer tegenover elkaar. Daarvan won Ajax 15 wedstrijden en FC Utrecht 12.
De spelers van Ajax die in vorm zijn
Over het teleurstellende seizoen van Ajax is al veel gezegd en geschreven. Maar er zijn natuurlijk nog altijd lichtpuntjes binnen de selectie.
Mika Godts neemt z’n teamgenoten al het hele seizoen bij de hand. Aan het begin was hij nog weleens wispelturig. Maar de Belg is steeds constanter geworden en zorgt voortdurend voor dreiging.
De cijfers liegen niet en Godts is met 17 doelpunten de topscoorder van Ajax. Achter hem volgt Wout Weghorst met 8 goals. Wat assists betreft is de vleugelaanvaller ook de belangrijkste speler bij Ajax. Hij gaf namelijk 12 assists. Oscar Gloukh volgt hem op ruime afstand met 6.
De Israëliër was aanvankelijk een publiekslieveling na zijn overstap naar Ajax in de zomer van 2025. Maar sinds Óscar García de managers is, maakt hij weinig minuten en moet hij genoegen nemen met een plek op de bank.
Voor zover bekend zijn er geen nieuwe blessuregevallen. Van de belangrijke spelers mist Ajax, Ko Ikatura, Josep Sutalo, Oleksandr Zinchenko en Kian Fitz-Jim.
Bij FC Utrecht komt het gevaar van alle kanten
Linksback Souffian El Karouani speelt sinds 2023 bij FC Utrecht en draait een topseizoen. De linksback gaf al 11 assists in de Eredivisie en was tegen SC Heerenveen belangrijk als afmaker en aangever.
Alleen Gjivai Zechiël kan beter cijfers overleggen. De middenvelder wordt gehuurd van Feyenoord en misschien voelt hij de rivaliteit met Ajax nog sterker dan de andere spelers binnen de selectie. De begaafde technicus is met 8 doelpunten de topscoorder van de club. Hij voegde daar 7 assists aan toe en was dus bij 15 goals rechtstreeks betrokken.
Dani de Wit is een echte teamspeler en een van de leiders van FC Utrecht. Net zoals een aantal andere spelers van FC Utrecht heeft hij een verleden bij Ajax. Hij scoorde dit seizoen 7 keer in de Eredivisie en gaf 3 assists.
Zoals eerder bekend moet FC Utrecht het stellen zonder Victor Jensen, Emirhan Demircan en Miguel Rodríguez.