FC Bayern München - Real Madrid: Alles over de return van deze kraker
door Domenic Lalieu
De laatste wedstrijden
FC Bayern München is momenteel de koploper in de Duitse Bundesliga. Ze stevenen nu wederom af op een kampioenschap, want het gat met de nummer twee Borussia Dortmund bedraagt twaalf punten. Er zijn nog maar vijf wedstrijden te gaan, dus ze hoeven zich hier geen zorgen meer over te maken. In de laatste vijf wedstrijden waren ze bovendien ook goed in vorm. Ze wonnen alle wedstrijden, te beginnen met de ontmoetingen tegen Atalanta (4-1) en FC Union Berlin (4-0). Vervolgens wonnen ze ook nog van SC Freiburg (2-3) en Real Madrid (1-2) en afgelopen weekend met maar liefst 0-5 van St. Pauli. Ze verkeren dus in een uitstekende vorm.
Bij Real Madrid gaat het dit seizoen iets minder. Ze begonnen het seizoen met Xabi Alonso als trainer, maar daar is inmiddels alweer afscheid van genomen. Onder zijn opvolger Arbeloa gaat het nog niet echt beter. Ze staan op de tweede plek in La Liga met een achterstand van negen punten op koploper FC Barcelona. In de laatste drie wedstrijden wisten ze niet te winnen. Ze verloren dus van FC Bayern München, maar ook van Mallorca (2-1). Ze speelden daarnaast gelijk tegen Girona afgelopen weekend (1-1). Voor deze slechte reeks wonnen ze wel van Manchester City (1-2) en Atlético Madrid (3-2).
De weg richting de kwartfinales
In de League Fase van de Champions League was FC Bayern München een van de teams die behoorlijk indruk wist te maken. Ze eindigden namelijk op de tweede plek in de groepsfase met 21 punten uit acht wedstrijden. Vervolgens kregen ze in de achtste finale van het toernooi te maken met het Italiaanse Atalanta. Nadat Bayern de heenwedstrijd met 1-6 wist te winnen in Bergamo was de strijd eigenlijk al gestreden. Thuis wonnen ze vervolgens ook nog met 4-1 van de Italianen.
Real Madrid wist in de groepsfase niet bij de beste acht teams te eindigen. Met 15 punten uit acht wedstrijden werden ze namelijk negende. Dit betekende dat ze moesten spelen in de tussenronde van het toernooi. Hierin namen ze het op tegen SL Benfica. De uitwedstrijd werd met 0-1 gewonnen, waarna Real het vervolgens in eigen huis met 2-1 wist af te maken. In de vorige ronde kregen ze te maken met Manchester City. De thuiswedstrijd werd met 3-0 gewonnen, waarna ze in Manchester ook nog met 1-2 wisten te winnen. Ze hebben dus prima resultaten behaald, ook al zijn ze niet altijd even constant.