16e finales WK: Deze wedstrijden worden op 30 juni gespeeld!

door Domenic Lalieu

image 16e finales WK: Deze wedstrijden worden op 30 juni gespeeld!
De 16de finales van het WK zijn inmiddels in volle gang en dat betekent dus ook dat er steeds meer wedstrijden gespeeld zullen worden. Op dinsdag 30 juni vinden er drie wedstrijden plaats. De eerste wedstrijd is de ontmoeting tussen Ivoorkust en Noorwegen, de tweede wedstrijd gaat tussen Frankrijk en Zweden en de derde wedstrijd tussen Mexico en Ecuador. Op papier zijn dit een aantal mooie landen met goede spelers. In dit artikel zullen we kijken naar mogelijke doelpuntenmakers.

Ivoorkust - Noorwegen

Ivoorkust wist in de groepsfase op de tweede plek te eindigen van Groep E. In een poule met Duitsland, Ecuador en Curacao wisten ze zes punten binnen te halen. Nicolas Pepe, voormalig aanvaller van Arsenal en tegenwoordig van Villarreal, wist voor zijn land twee keer te scoren. Hij lijkt dan ook de gevaarlijkste man om in de gaten te houden.

Noorwegen eindigde ook op de tweede plek, maar dan in Groep I. Ze eindigden net achter Frankrijk met zes punten uit drie wedstrijden. In de groepsfase was de rol van Erling Haaland meteen cruciaal. Hij wist namelijk vier keer te scoren en liet zo zien ook op een WK van waarde te kunnen zijn. In onze WK voorspelling lees je hoe ver wij verwachten dat Noorwegen zal komen. 

Frankrijk - Zweden

De kraker van dinsdag 30 juni is toch wel de ontmoeting tussen Frankrijk en Zweden. Deze wedstrijd lijkt vooral een strijd te gaan worden tussen wereldaanvallers. De Zweden hebben namelijk de beschikking over Viktor Gyökeres van Arsenal en Aleksander Isak van Liverpool. In de groepsfase was Gyökeres goed voor 1 doelpunt en 2 assists en Isak voor 1 doelpunt en 3 assists.

Bij Frankrijk zien we ook twee aanvallend sterke spelers. Zo wist Kylian Mbappé in de groepsfase vier keer te scoren en twee assists te geven, terwijl Ousmane Dembélé ook vier scoorde en daarnaast nog een assist gaf. In aanvallend opzicht lijkt dit dus echt een topwedstrijd te worden. In onze Frankrijk - Zweden voorspelling kun je ontdekken wat wij van de wedstrijd verwachten. 

Mexico - Ecuador

Mexico en Ecuador treffen elkaar ook nog op 30 juni, al wordt de wedstrijd op om 03.00 uur op 1 juli Nederlandse tijd gespeeld. Ecuador was in de groepsfase vrij wisselvallig, terwijl Mexico volledig foutloos was en nog geen enkel tegendoelpunt kreeg. Namens de Mexicanen kwam Julian Quinones van Al Qadsiah tot twee doelpunten. We verwachten dat hij dan ook goed in de gaten gehouden zal worden.

Ecuador wist pas twee keer te scoren en heeft niet direct één gevaarlijke speler die in de gaten gehouden moet worden. We zijn benieuwd of er wellicht iemand van hen gaat opstaan in deze ronde van het toernooi.