Bodø/Glimt - Tottenham Hotspur: een nieuwe stunt ten noorden van de poolcirkel?
door Tess Stuivenwold

Bodø/Glimt is ijzersterk in eigen huis
Bij Bodø/Glimt zullen de fans vertrouwen hebben in een goede afloop. Want de vorige rondes werden ook gewonnen door goede prestaties in het eigen stadion. Tegen Lazio won het thuis met 2-0. Daardoor was de 3-1 uitnederlaag voldoende om strafschoppen af te dwingen. Een ronde eerder won Bodø/Glimt in eigen huis met 3-0 van Olympiacos. Waardoor de Grieken in eigen huis niet genoeg hadden aan een 2-1 overwinning. Gaat de Noorse ploeg van succescoach Kjetil Knutsen weer zorgen voor een stunt in eigen huis? Laat weten hoe je erover denkt en plaats een weddenschap!
Tottenham Hotspur heeft het lastig in de Premier League
Tottenham doorstaat een uiterst mager seizoen in de Premier League. De club staat op plek 16 en pakte 1 punt uit de laatste 4 duels. Doelpunten maken lukt nog wel, want The Spurs scoorden 63 keer. Bij vlagen is de verdediging alleen zo lek als een mandje, wat wel blijkt uit de 57 tegendoelpunten. De ploeg van Ange Postecoglou had lange tijd te kampen met blessures bij belangrijke verdedigers. Maar inmiddels zijn onder andere Cristian Romero en Micky van der Ven weer beschikbaar. Tottenham reist dan ook met een nagenoeg fitte selectie af naar Noorwegen. Voor Tottenham Hotspur is het behalen en winnen van de finale de enige manier om nog iets van hun seizoen te maken. Want de winnaar van de Europa League doet volgend jaar mee aan de Champions League.
Tottenham Hotspur won ondanks minder balbezit
Het Tottenham van Ange Postecoglou kiest graag de aanval. Bovendien zet de ploeg hoog druk en staat de verdedigende linie erg hoog op het veld, vaak helemaal tegen de middellijn aan. Het was dan ook opvallend dat Bodø/Glimt 58% balbezit had tijdens de eerste halve finale. Dat heeft natuurlijk ook te maken met het vroege doelpunt en de voorsprong van Spurs. Maar de Noren wisten niet veel kansen te creëren. Ze schoten in totaal slechts 3 keer, waarvan 1 keer op doel. Met een xG (expected goals) van 0,26 mogen ze nog van geluk spreken dat ze één keer wisten te scoren. Ondertussen namen The Spurs het doel van hun tegenstander 24 keer onder vuur, waarvan 7 pogingen tussen de palen waren. Ze hadden een xG van 3,06 en scoorden dus net zo vaak als je op basis van de statistieken mag verwachten. Hoe gaat het spelbeeld er uitzien in Noorwegen? Onze Bodø/Glimt – Tottenham Hotspur voorspelling bespreekt de wedstrijd uitgebreid!
Bodø/Glimt beschikt over gevaarlijke aanvallers
Het seizoen in de Eliteserien is pas net begonnen. Door Europese verplichtingen kreeg Bodø/Glimt bovendien een minder druk programma en speelden ze nog maar 4 duels in de competitie. Daarin pakten ze 10 punten en ze zijn het seizoen dus goed begonnen. Kasper Waarts Høgh was vorig jaar de topscoorder met 12 doelpunten. Hij is dit seizoen uitstekend begonnen en scoorde 4 keer in de eerste 4 duels. Tegen Lazio wist hij geen doelpunten te maken. Maar tegen Olympiacos kreeg hij dat wel voor elkaar, 3 keer zelfs in 2 wedstrijden. Ulrik Saltnes is ook van grote waarde voor z’n club. Hij maakte het late doelpunt tegen Tottenham en scoorde ook al 3 keer in de competitie. In de thuiswedstrijd tegen Lazio Roma was hij goed voor beide treffers in de met 2-0 gewonnen wedstrijd. Er zijn voor de fans van Bodø/Glimt dus meer dan voldoende aanknopingspunten om te geloven in een goede afloop en een plek in de finale.