WK 2026: Sportweddenschappen, een marktanalyse in Nederland
door Tess Stuivenwold | door Tess Stuivenwold
Sportweddenschappen in Nederland: verwachte cijfers voor het WK 2026
Het FIFA Wereldkampioenschap voetbal is een groot evenement voor alle aanbieders van sportweddenschappen in Nederland. Het is zonder twijfel dé competitie die de meeste gokkers aan weet te trekken. Dit zijn de verwachte cijfers voor de editie van 2026.

De verwachting is dat er tijdens de 23e editie van het FIFA WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada een hoop records verbroken zullen gaan worden.
Zo is de verwachting dat er in Nederland ongeveer 96.000 nieuwe registraties en 247 miljoen euro in weddenschappen geplaatst zullen worden tijdens het toernooi.
Het WK voetbal 2026 is de perfecte gelegenheid om je bij de beste bookmakers op de markt aan te melden en te profiteren van hun bonussen.
Meer dan 96.000 nieuwe aanmeldingen?
Tijdens het WK 2022 was de verwachting dat er al vele nieuwe aanmeldingen bij bookmakers geregistreerd zouden worden. Dit cijfer is voor de editie van 2026 alleen maar hoger geworden.
Volgens onze verwachtingen kunnen er, bij alle legale bookmakers in Nederland, tot wel 96.000 nieuwe accounts geopend worden.
In totaal zijn er 21 legale bookmakers met een licentie van de Nederlandse Kansspelautoriteit, die samen ongeveer 1,33 miljoen actieve spelers hebben. Al deze aanbieders zullen profiteren van de nieuwe aanmeldingen.
We gaan verder met nog een record dat verbroken kan worden: we verwachten dat er voor het WK 2026 maar liefst 247 miljoen euro aan weddenschappen geplaatst gaat worden. Dit is het hoogste aantal dat we over de laatste jaren gemerkt hebben.
Wie wint het WK 2026 volgens de bookmakers in Nederland?
Hoewel veel Nederlandse gokkers hopen dat Nederland het WK gaat winnen, is dit momenteel niet het scenario waar de bookmakers op inspelen.
Onze WK 2026 voorspelling geeft momenteel het voordeel aan Les Bleus en ziet Frankrijk de finale halen en winnen. Dit is ook het geval bij de bookmakers, al sinds ver voor het toernooi worden zij aangegeven als een van de favorieten met een gemiddelde impliciete kans van bijna 20%.
De grootste rivaal bij de bookmakers is Spanje. Ook hier wordt een hoge impliciete winkans aangegeven en komt de kans van een overwinning voor Spanje ook richting 20%.
Hoewel er geen informatie beschikbaar is over de inzet van spelers bij bookmakers, kunnen we ons voorstellen dat vele Nederlandse gokkers zich momenteel achter een overwinning voor Frankrijk en Spanje scharen. En als wij kijken naar ons nieuwsbericht van gisteren, dan zul je lezen dat ook wij ons vertrouwen in Les Bleus hebben gezet…
Als we kijken naar de topscorer van het toernooi, dan is Kylian Mbappé de grote favoriet voor de Gouden Schoen. In Nederland werd hier flink op ingezet: weddenschappen voor Mbappé als topscorer worden aangeboden met een gemiddelde winkans van 15%! Frankrijk wint het WK met Kylian Mbappé als topscorer van het toernooi… een realistisch scenario volgens jou?