Commerciële content | Speel bewust 18+ | hands24x7.nl | Algemene voorwaarden gelden

Play-offs Conference League: Nederlandse en Belgische club strijden voor groepsfase

door Raf van Tol

image Play-offs Conference League: Nederlandse en Belgische club strijden voor groepsfase
De play-offs van de UEFA Conference League staan voor de deur. AZ Alkmaar en RSC Anderlecht vertegenwoordigen respectievelijk Nederland en België en strijden voor een plek in de groepsfase. Beide clubs treffen uitdagende tegenstanders die zeker niet onderschat mogen worden. Hieronder een overzicht van de belangrijkste duels, inclusief een tip voor een mogelijke doelpuntenmaker bij elk team.

Crystal Palace – Fredrikstad

Crystal Palace ontvangt in eigen huis het Noorse Fredrikstad. Vorig seizoen kende Palace een sterk jaar: sinds 22 februari verloor het team alleen van Newcastle United en Manchester City. Onder leiding van Oliver Glasner schreef de club geschiedenis door voor het eerst de FA Cup te winnen, met een 1-0 zege op Manchester City. Europees voetbal zit er dit seizoen echter niet in voor Palace; vanwege gedeeld eigendom met Olympique Lyon kan de club niet deelnemen aan de Europa League en begint het daarom in de laatste kwalificatieronde van de Conference League.

Fredrikstad kende een wisselvallig seizoen in Noorwegen. De club werd zesde in de competitie, maar veroverde de nationale beker, waardoor deelname aan de Europese kwalificaties mogelijk werd. In de Europa League-kwalificatie bleek FC Midtjylland echter te sterk, met een stand van 5-1 over twee duels. In de huidige competitie staat Fredrikstad na achttien wedstrijden achtste en wist het slechts twee keer te winnen in de laatste dertien wedstrijden.

Mogelijke doelpuntenmaker uit onze Crystal Palace - Fredrikstad voorspelling: Jean-Philippe Mateta is dit seizoen in vorm onder Glasner. De Franse spits scoorde vier keer in de laatste vier wedstrijden en vormt de grootste dreiging voor Fredrikstad.

Levski Sofia – AZ Alkmaar

AZ reist af naar Bulgarije voor de uitwedstrijd tegen Levski Sofia. De Bulgaarse club eindigde de afgelopen zes seizoenen drie keer als tweede achter landskampioen Ludogorets. Onder leiding van oud-Fortuna Sittard-coach Julio Velázquez werd Levski Sofia in de Europese kwalificatie uitgeschakeld door Braga, met een stand van 1-0 over twee duels. In de Conference League schakelden ze in de vorige ronde Sabah FK uit. In de nationale competitie deelt Levski Sofia momenteel de koppositie met Ludogorets, met dertien punten uit vijf wedstrijden.

AZ won vorig seizoen de play-offs voor Europees voetbal, waardoor het vroeg in het seizoen Europees actief moest zijn. AZ schakelde achtereenvolgens IILves en FC Vaduz uit. In de Eredivisie staat de club na twee speelrondes vijfde met vier punten.

Mogelijke doelpuntenmaker uit onze Levski Sofia – AZ Alkmaar voorspelling: Troy Parrott is de spits om in de gaten te houden. In 2024/25 maakte hij twintig doelpunten in alle competities. Dit seizoen (2025/26) scoorde hij al negen keer in zes wedstrijden, met een doelpunt per 39 minuten en een doelpunt in elk van de laatste zes wedstrijden.

Rosenborg – Mainz

Mainz 05

In Trondheim staat Rosenborg BK tegenover Mainz 05. Rosenborg plaatste zich voor de play-offs door Hammarby uit te schakelen met 1-0 over twee duels. In de Eliteserien staat Rosenborg na achttien wedstrijden vijfde. In de afgelopen vijf duels boekte de ploeg drie overwinningen, één gelijkspel en één verlies.

Mainz start zijn Europese avontuur in de play-offs. De Duitse club eindigde vorig seizoen als zesde in de Bundesliga en plaatste zich via de play-offs voor Europa. Mainz heeft dit seizoen nog geen officiële wedstrijd gespeeld, omdat de Bundesliga pas op 24 augustus begint.

Mogelijke doelpuntenmaker uit onze Rosenborg – Mainz voorspelling: Dino Islamovic is topscorer van Rosenborg dit seizoen met twaalf doelpunten in vijftien duels. In de laatste elf wedstrijden scoorde hij veertien keer.

RSC Anderlecht – AEK Athene

In het Lotto Park ontvangt RSC Anderlecht AEK Athene. Anderlecht begon het seizoen met Europa-kwalificatie tegen Häcken, waar het na strafschoppen werd uitgeschakeld. In de competitie startte de club sterk met drie overwinningen uit vier duels, al verloor het thuis van Zulte Waregem met 2-3. Anderlecht plaatste zich voor de play-offs door Sheriff Tiraspol over twee duels met 4-1 te verslaan.

AEK Athene eindigde vorig seizoen als vierde in Griekenland en stroomde in de tweede ronde van de Conference League-kwalificatie in. In de eerste ronde schakelden de Grieken Hapoel Beer Sheva uit (1-0 over twee duels) en daarna versloegen ze Aris Limassol met 5-3 over twee wedstrijden.

Mogelijke doelpuntenmaker uit onze RSC Anderlecht – AEK Athene voorspelling: Thorgan Hazard is in topvorm bij Anderlecht. De oud-PSV’er is topscorer van de Jupiler Pro League met vier goals in vier duels.

De andere Conference League wedstrijden van vanavond

  • BK Häcken - CFR Cluj 
  • Wolfsberger AC - Omonia Nicosia 
  • Gyori ETO - Rapid Wien 
  • Hamrun - Rigas FC 
  • Istanbul BB - CS U Craiova
  • Breidablik - Virtus
  • Strasbourg - Brondby
  • Sparta Praag - Riga FC
  • Neman Grodno - Rayo Vallecano
  • FC Polissya - Fiorentina
  • Sjachtar Donetsk - Servette
  • NK Celje - Banik Ostrava
  • Olimpija Ljubljana - FC Noah
  • Drita - Differdange 03 
  • Jagiellonia Bialystok - Dynamo City 
  • Lausanne - Besiktas 
  • Shelbourne - Linfield
  • Santa Clara - Shamrock Rovers 
  • Hibernian - Legia Warszawa
  • Raków Częstochowa - FK Arda Kardjali

Deze inhoud mag niet worden gedeeld met minderjarigen. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+, loketkansspel.nl

logo footer