Commerciële content | Speel bewust 18+ | hands24x7.nl | Algemene voorwaarden gelden

De US Open gaat van start met deze Nederlanders

door Domenic Lalieu

image De US Open gaat van start met deze Nederlanders
Op maandag 18 augustus gaat de US Open weer officieel van start. Het toernooi in de Verenigde Staten is een van de Grand Slams van tennis en dus zeker een toernooi om naar uit te kijken. In de eerste dagen zullen de kwalificaties nog plaatsvinden, waarna op zondag 24 augustus het toernooi officieel van start gaat. Wij nemen jullie in dit artikel mee naar de Nederlanders die meedoen aan de US Open en we bespreken statistieken waar je rekening mee moet houden bij het plaatsen van weddenschappen rondom dit toernooi. Lees dus zeker verder als je op de hoogte wilt blijven van het laatste nieuws rondom de US Open.

Deze Nederlanders doen mee in de Verenigde Staten

Zowel bij de mannen als bij de vrouwen doen er toch wel een aantal Nederlanders mee aan het toernooi in de VS. Bij de mannen zijn Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor al geplaatst voor het toernooi. Voor Jesper de Jong hangt deelname nog af van de prestaties in de kwalificatie van het toernooi, en Guy den Ouden verloor de kwalificatie en doet dus niet mee aan het toernooi. Er kunnen dus vier mannen meedoen aan het ATP-eindtoernooi, maar dan moeten ze eerst nog even door de kwalificatie heen komen.

Bij de vrouwen is alleen Suzan Lamens al geplaatst voor het eindtoernooi op WTA niveau. Voor Arantxa Rus en Arianne Hartono hangt alles af van de prestaties in de kwalificaties. Anouk Koevermans en Eva Vedder slaagden er niet in om hun tegenstanders in de kwalificaties te verslaan en doen dus niet mee. Hoewel het op het eerste oog op een Nederlands feestje kon gaan lijken (hoewel niet al te waarschijnlijk), zijn er al drie Nederlandse spelers afgevallen in de kwalificaties.  

De ogen zijn gericht op Jesper de Jong, Arantxa Rus en Arianne Hartono die zich nog door de kwalificaties moeten zien te spelen.

Statistieken om rekening mee te houden

In de afgelopen jaren waren er bij de US Open ATP een hoop verschillende winnaars. Zo zagen we dat Dominic Thiem het toernooi in 2020 won, gevolgd door Daniil Medvedev (2021), Carlos Alcaraz (2022), Novak Djokovic (2023) en Jannik Sinner (2024). Het valt dus vooral op dat er veel verschillende winnaars zijn en de winnaar niet snel twee keer achter elkaar wint. Het lijkt ons dus niet verstandig om in te zetten op een overwinning van Jannik Sinner in de finale van dit toernooi. 

Ook bij de vrouwen zien we een vergelijkbare trend ontstaan in de afgelopen jaren. Vanaf 2019 wonnen Bianca Andreescu (2019), Naomi Osaka (2020), Emma Raducanu (2021), Iga Swiatek (2022), Cori Gauff (2023) en Aryna Sabalenka (2024). Het lijkt ons dus wederom verstandig om dit mee te nemen in je voorspelling en Sabalenka niet aan te wijzen als de winnaar van het toernooi. Sinds 2015 was het immers alleen Naomi Osaka (2 keer) die het toernooi vaker wist te winnen dan 1 keer. 

Deze inhoud mag niet worden gedeeld met minderjarigen. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+, loketkansspel.nl

logo footer