Commerciële content | Speel bewust 18+ | hands24x7.nl | Algemene voorwaarden gelden

De World Series of Darts Finals gaan van start!

door Domenic Lalieu

image De World Series of Darts Finals gaan van start!
Van vrijdag 12 september tot en met zondag 14 september staan de PDC World Series of Darts Finals op het programma. Het is een editie om naar uit te kijken, aangezien hij dit keer wederom gehouden wordt in Nederland. AFAS Live in Amsterdam is namelijk de plek waar dit dartstoernooi gespeeld zal worden. Er doen een aantal Nederlandse namen mee aan het toernooi, maar ook andere grote namen. In dit artikel zullen wij de belangrijkste informatie op een rij zetten, maar ook de kanshebbers voor de titel in Amsterdam.

De World Series of Darts Finals

Deze editie van de World Series of Darts Finals is de elfde keer dat het toernooi georganiseerd wordt. Sinds 2021 wordt de finale reeks van de World Series of Darts gehouden in AFAS Live. Daarvoor was het toernooi in Salzburg, Wenen en in Glasgow. De huidige titelhouder van het toernooi is de jonge Engelsman Luke Littler. De laatste keer dat een Nederlander wist te winnen is alweer een tijdje geleden. In 2023 was het namelijk Michael van Gerwen die de sterkste was. 

In totaal is er 400.000 pond te verdienen met dit toernooi, dat te zien is op Viaplay. De winnaar gaat ervandoor met 80.000 pond, de nummer twee met 40.000, de halve finalisten met 25.000, de kwartfinalisten met 17.500, de mensen in de tweede ronde met 10.000 en de mensen in de eerste ronde met 5.000. Aan deze Finals doen 32 namen mee, verdeeld over 16 wedstrijden in de eerste ronde.

Dit zijn de favorieten voor de eindzege

De top 8 van de zes World Series of Darts-evenementen zijn uiteindelijk direct geplaatst voor dit toernooi. Dit jaar zijn dat Stephen Bunting, Luke Littler, Gerwyn Price, Luke Humphries, Rob Cross, Chris Dobey, Nathan Aspinall en Mike de Decker. Verder zijn ook enkele namen van de World Series Order of Merit Qualifiers die deelnemen en nog vier namen van de PDC Order of Merit qualifiers.

Als we gaan kijken naar de favorieten voor dit toernooi, dan moeten we zeker ook kijken naar de recente prestaties. Vorig jaar wist Luke Littler dit toernooi te winnen en hij zal dit jaar ook zeker bij de favorieten horen. De nummer 1 van de wereld is echter nog steeds Luke Humphries en ook hij is zeker een kanshebber voor de titel in Amsterdam. Wat betreft Nederland zijn er ook genoeg deelnemers. Van Gerwen wist het toernooi twee jaar geleden te winnen, maar lijkt momenteel niet goed genoeg in vorm om het toernooi wederom te winnen. 

Deze inhoud mag niet worden gedeeld met minderjarigen. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+, loketkansspel.nl

logo footer