Tour de France 2025 - Etappe 19: een verrassende overwinning of een strijd tussen de favorieten?
door Tess Stuivenwold

Alles dat jij moet weten voor Etappe 19: Albertville - La Plagne
Er zijn nog maar twee dagen te gaan tot de grote finish in Parijs en de Tour de France 2025 trakteert ons nog een keer op een spectaculaire bergetappe. Hij is dan misschien kort, maar de verwachting is dat deze etappe tussen Albertville en La Plagne spannend zal zijn. Deze etappe bevat vier klimmen, inclusief twee beklimmingen van de 1e categorie, met een totaal van 95 kilometer.
Deze etappe is korter dan normaal want de Col des Saisies, die origineel wel op de route stond, moest onverwachts uit de route gehaald worden. Maar dit doet niet af aan de uitdaging in deze etappe die de Tour-kijkers zeker niet zal vervelen. De verwachting is dat de beste klimmers uit het peloton voor de aanval zullen gaan.
Lenny Martinez, die niet meer in bezit is van de bolletjestrui na het verliezen van 8 punten door een ‘vastgeplakte bidon’ zal hoogstwaarschijnlijk alles op alles zetten en voor een dubbele overwinning gaan: etappewinst én de bolletjestrui.
Jonas Vingegaard, die net boven Martinez en 16 punten onder Pogacar, de houder van de gele- en bolletjestrui, staat, zal waarschijnlijk hetzelfde doel hebben. Zeker gezien het feit dat hij maar 4.26 seconden achter de Slowaak in het algemeen klassement staat.
We zien deze twee dan ook vol in de aanval gaan tijdens deze korte etappe, een route die ook ideaal is voor aanvallende klimmers als Santiago Buitrago, Michael Storer, Tobias Johannessen, Félix Gall of Ben Healy die allemaal op zoek zullen gaan naar een grote actie als de solo overwinning van Ben O’Connor gisteren.
Etappe 19 van de Tour de France 2025: loopt Pogacar uit of zien we een andere overwinning?
Een ding is zeker: de onduidelijkheid blijft aanwezig. Zal deze etappe voor een uitbraak zorgen, of gaan de favorieten strijden voor de overwinning? Het zal allemaal aan de houding van de leider liggen.
Het is vrijwel nooit duidelijk wat Pogacar, strak in zijn gele trui met ruim 4 seconden voorsprong, precies van plan is. De Slovaak liet gisteren zien dat hij nog steeds in uitstekende vorm is, maar dat hij weinig risico lijkt te nemen.
Tijdens deze etappe zal het voor UAE moeilijk worden om de controle te houden, zeker met de twee ingewikkelde klimmen. Tenzij de UAE aangeeft de kopgroep te controleren zien wij een grote kopgroep met veel verschillende rijders voor ons, net als tijdens etappe 18.
Pogi kan ervoor kiezen om Vingegaard op de hielen te blijven, iets dat we al eerder gezien hebben tijdens deze tour, maar één ding is zeker in onze etappe 19 voorspelling: er staat een spannend duel op ons te wachten.
Deze korte etappe op aanzienlijke hoogte gaat ons een strijd aan alle kanten geven en de overwinning kan, als het aan ons ligt, aan een van de leden van de kopgroep gegeven worden terwijl de leiders van het algemeen klassement elders een strijd uitvechten.